Kapela

Kapela

No Barriers je česko – bosenská kapela pohybující se mezi žánry rock, blues, a jazz. V jejím repertoáru naleznete jak vlastní písně, tak cover verze známých světových interpretů. No Barriers – to je originální pojetí hudby bez hranic žánrů.

No Barriers czech bosnian band Salih Hadziabdič

Salih Hadziabdič

Zpěvák a kytarista, který už téměř tři desetiletí vystupuje v hudebních klubech po celé Evropě, bud s různými kapelami a nebo sólově. Salih svoji muzikantskou cestu začal jako bubeník, aby se potom přesunul soustředil na zpěv a kytaru. Jeho jedinečný hlas a vokální schopnosti byly uvedeny na albech a bezpočet vystoupení s kapelami Granf a Unplugged Plug v Bosně a Hercegovině, ale i jinde v zahraničí. V současné době žije v Olomouci v České republice, kde pokračuje ve své hudební cestě minimalistickými akustickými vystoupení spolu s dlouholetým kamarádem a kytaristou Karlem „Kajou“ Škubalou. Kromě toho, Salih v současné době také působí ve virtuální kapele pod jménem Sindrom Epik.

Karel Škubala

Kytarista hrající na elektrické i akustické kytary. Ke kytarám přilnul již od dětství, nejprve při studiu akustické kytary a za nedlouho i elektrické. Jako teenagera ovlivňovala jeho přistup k muzice tvrdší hudba, stejně jako art rocková v podání Pink Floyd, či také prvky klasické hudby. V minulosti se také podílel na chodu a prosazení několika regionálních kapel, kde se také společně seznámil s Salihem. V pozdějším období se v jeho cítění projevovala touha a chuť objevovat další hudební žánry – blues, jazz, funk, fussion a zdokonalovat vlastní přístup k hudbě a tvorbě tónů. Do sféry jeho vlivů mimo David Gilmoure patří například Robert Johnson, B.B.King, SRV, nebo z novějších umělců Josh Smith. Za zmínku stojí dva roky studia hry na kytaru u Miloše Makovského. Je aktivní i autorsky a má za sebou odehráno v České republice více než tisíc hudebních akcí.

No Barriers czech bosnian band Karel Škubala
No Barriers czech bosnian band Jirka Ronny Ročňák

Jirka Ronny Ročňák

Baskytarista ovládající současně pražcovou i bezpražcovou baskytaru. V mládí se věnoval studiu hry na housle a klarinet a současně na baskytaru působil v několika studentských kapelách. V hledáčku jeho zájmů je široká škála žánrů od vážné hudby, přes filmovou hudbu, blues, reggae až po rock a metal. Okrajově se stále zajímá o hru na nejrůznější dechové nástroje (panova flétna, duduk, shakuhachi, dizi, bawu…). S Karlem se seznámili už za časů studentských kapel. Jejich cesty se aktuálně opět spojily v projektu No Barriers.

Petr Hejtmánek

K hudbě měl od malička blízko, otec – kytara, klavír, děda – dechové nástroje u Vojenské posádkové hudby. Jako dítě začínal s klavírem v Lidové škole umění, který následně vystřídala akustická kytara. Ve 14 letech přišla na řadu elektrická kytara a hraní v různých „garážových“ kapelách se zaměřením na HardRock a pár let si vyzkoušel i bigbeat. Nyní objevuje nové výzvy v rytmice a perkusích. S rytmikou a cajonem se k No Barriers připojil v dubnu 2022. S Kájou i Salihem se zná mnoho let a náhodné setkání napomohlo k připojení cajonu do No Barriers.

Hudebně jej ovlivnilo mnoho kapel, zejména U2, Pulp, Placebo, nebo Pink Floyd. Z muzikantů pak Gary Moore, Eric Clapton nebo JJ Cale. Nemá však vyhraněný hudební styl a uznává svobodu hudby, což zapadá i do konceptu No Barriers.